D6AF5E7E-F334-4FF2-915F-FD2E608F8F1F

Premier Mateusz MORAWIECKI z wizytą w Kijowie

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Premier Mateusz MORAWIECKI w dniu rocznicy wybuchu wojny na Ukrainie złożył wizytę w Kijowie. Jak przekazuje sekretarz generalny PiS, Krzysztof Sobolewski, premier weźmie udział w posiedzeniu Rady Najwyższej Ukrainy.

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował na Twitterze, że premier Mateusz MORAWIECKI „udał się do Kijowa, żeby dać jasny i wymierny sygnał dalszego wsparcia w obronie Ukrainy przed Rosją”. Premier spotkał się z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim, a także złożył kwiaty pod Ścianą Pamięci Poległych za Ukrainę.

Wczoraj podczas odbywającego się w Wiedniu posiedzenia Zgromadzenia Parlamentarnego Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie delegacje wielu krajów, w tym Polski, opuściły salę. Opuszczenie obrad było protestem przeciwko obecności przedstawicieli Rosji. Osoby, które zostały na sali rozwinęły ukraińskie flagi.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać