Vladimer Shioshvili / Flickr

Premier Gruzji oskarża Wołodymyra Zełenskiego o ingerowanie w jego kraj

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Premier Gruzji Irakli Garibaszwili zaapelował do prezydenta Ukrainy, Wołodymyra ZEŁENSKIEGO, aby nie ingerował w sytuację polityczną w Gruzji. Chodzi o protesty, które odbywały się w ubiegłym tygodniu na ulicach Gruzji.
Reklama

W trakcie protestów w związku z próbą przyjęcia przez gruziński parlament prawa o agentach zagranicznych, prezydent ZEŁENSKI dziękował protestującym za to, że w czasie demonstracji widać było ukraińskie flagi. Podkreślając, że życzy im „demokratycznego sukcesu”.

„Kiedy osoba, która jest na wojnie… reaguje na niszczycielską akcję kilku tysięcy ludzi tutaj w Gruzji, jest to bezpośredni dowód, że ta osoba jest zaangażowana, zmotywowana, aby coś się stało i tutaj, aby coś zmienić” – mówił premier Garibaszwili w wywiadzie z gruzińską telewizją IMEDI. Odnosząc się do wojny na Ukrainie, zaznaczył: „chcę wszystkim życzyć szybkiego zakończenia tej wojny i pokoju”.

 

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać