„Polacy powinni częściej opowiadać światu o tym, co osiągnęli, bo żaden innych kraj nie był w stanie tego dokonać” – mówi Georgette Mosbacher

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
„Następna dekada będzie należała do Europy Środkowo-Wschodniej, nie do Zachodu. Cały wzrost będzie zaczynał się właśnie tu” – mówiła Georgette Mosbacher, kończąca swą misję w Polsce ambasador Stanów Zjednoczonych.

Georgette Mosbacher swą misję dyplomatyczną rozpoczęła w końcu 2018 r. Z dniem 20 stycznia 2021, dniem zaprzysiężenia Joe Bidena na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych, złożyła z niej rezygnację.

Odchodząca ambasador oceniła, że osiągnięcia Polaków i Polski z ostatnich 30 lat nie mają precedensu w historii. – Zbudowaliście silną klasę średnią i pełną energii demokrację – powiedziała i dodała: „Polacy powinni częściej opowiadać światu o tym, co osiągnęli, bo żaden innych kraj nie był w stanie tego dokonać”.

Jednocześnie Georgette Mosbacher przekonywała, że „Polska nie powinna przesadzać z odpowiedzią na pewne historyczne sprawy”, które jej przeciwnicy „próbują rozdmuchiwać”. – Polska ma wtedy tendencję do przesadnego reagowania, a dysponuje potężną siłą – oceniła. „Następna dekada będzie należała do Europy Środkowo-Wschodniej, nie do Zachodu. Cały wzrost będzie zaczynał się właśnie tu” – to najważniejsze chyba zdanie z rozmowy na antenie Polsat News.

WARTO PRZECZYTAĆ o najnowszym projekcie „Opowiadamy Polskę światu: Dekada Europy Centralnej” [LINK].

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać