Podwajamy bużet Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych do 12 miliardów zł – ogłasza Mateusz Morawiecki

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Dzięki błyskawicznemu działaniu rządowych Tarcz Antykryzysowych, przy współpracy instytucji takich jak Narodowy Bank Polski, Polski Fundusz Rozwoju, BGK – wspieramy rozwój firm i oczywiście Prezydenta Andrzej Duda, udało nam się uratować dziesiątki tysięcy firm i miliony miejsc pracy – ogłasza premier.

„Widzimy, które działania okazały się skuteczne i przenosimy je na kolejne sektory publiczne. Podobnego wsparcia potrzebują też polskie samorządy. Służy temu Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem ze strony samorządowców”.

„W ostatnich tygodniach, podczas podróży po całej Polsce, odbyłem setki rozmów i przekonałem się o tym, jak wiele dobrych pomysłów czeka na realizację. Potrzebują one jednak dodatkowego zastrzyku pieniędzy, który zapewni rząd” – oświadczył premier.

„Dzięki temu impulsowi makroekonomicznemu zwiększamy możliwości rozwoju małych ojczyzn i społeczności lokalnych. To dwa razy większa szansa na nowe projekty, inwestycje, poprawę infrastruktury i jasny sygnał, że możemy bezpiecznie i z optymizmem patrzeć w przyszłość. Wsparcie dostaną wszyscy – duże miasta i małe gminy. Bo solidarność to nie pusty slogan i historia. To idea, którą konsekwentnie wprowadzamy w życie i która zmienia życie milionów Polaków!” – napisał Mateusz Morawiecki.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać