Podwajamy bużet Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych do 12 miliardów zł – ogłasza Mateusz Morawiecki

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Dzięki błyskawicznemu działaniu rządowych Tarcz Antykryzysowych, przy współpracy instytucji takich jak Narodowy Bank Polski, Polski Fundusz Rozwoju, BGK – wspieramy rozwój firm i oczywiście Prezydenta Andrzej Duda, udało nam się uratować dziesiątki tysięcy firm i miliony miejsc pracy – ogłasza premier.
Reklama

„Widzimy, które działania okazały się skuteczne i przenosimy je na kolejne sektory publiczne. Podobnego wsparcia potrzebują też polskie samorządy. Służy temu Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem ze strony samorządowców”.

„W ostatnich tygodniach, podczas podróży po całej Polsce, odbyłem setki rozmów i przekonałem się o tym, jak wiele dobrych pomysłów czeka na realizację. Potrzebują one jednak dodatkowego zastrzyku pieniędzy, który zapewni rząd” – oświadczył premier.

„Dzięki temu impulsowi makroekonomicznemu zwiększamy możliwości rozwoju małych ojczyzn i społeczności lokalnych. To dwa razy większa szansa na nowe projekty, inwestycje, poprawę infrastruktury i jasny sygnał, że możemy bezpiecznie i z optymizmem patrzeć w przyszłość. Wsparcie dostaną wszyscy – duże miasta i małe gminy. Bo solidarność to nie pusty slogan i historia. To idea, którą konsekwentnie wprowadzamy w życie i która zmienia życie milionów Polaków!” – napisał Mateusz Morawiecki.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać

Reklama