7B071B9C-2F99-4405-8FDD-F9AECD7EA80E

Papież FRANCISZEK na Węgrzech

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Papież FRANCISZEK przybył w piątek rano na Węgry. Jego 41. zagraniczna pielgrzymka jest spełnieniem obietnicy jaką złożył we wrześniu 2021 roku, gdy był kilka godzin w Budapeszcie z okazji zakończenia Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego.
Reklama

Przed siedzibą prezydenta Węgier odbyła się oficjalna ceremonia powitania papieża. Podczas przemówienia papież FRANCISZEK przestrzegł Europę przed niebezpieczeństwem rozwijającego się nacjonalizmu i „dziecięcej chęci wojowania”.

Wezwał również do poszukiwania bezpiecznych rozwiązań w kwestii kryzysu migracyjnego, którego nie można powstrzymać, nie przyjmując uchodźców. Podkreślał, że należy podjąć „kreatywne wysiłki”, by zakończyć trwającą na Ukrainie wojnę. Przypomnijmy, że papież przybył po raz pierwszy do kraju, który graniczy z okupowaną Ukrainą. Dziś odbyła się także jego rozmowa z prezydent Katalin NOVAK i premierem Viktorem ORBANEM. W planie wizyty jest także spotkanie z młodzieżą oraz z ubogimi i uchodźcami, również z Ukrainy. Wizyta potrwa trzy dni.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać