Zrzut ekranu 2020-11-12 o 16.22.35

Opowieść o Polsce w Święto Niepodległości 11 listopada dotarła do Nowej Zelandii. Akcja „Opowiadamy Polskę światu”

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
„Scoop – New Zealand News”, nowo zelandzki portal informacyjny z blisko pół milionową publicznością opublikował na swoich łamach artykuł polskiego filozofa Jana Rokity, pt. Jak różnie brzmią echa Wielkiej Wojny. Publikacja ukazała się w ramach projektu Instytutu Nowych Mediów, redakcji magazynu liderów opinii „Wszystko Co Najważniejsze” realizowanej we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej, Ministerstwem Spraw Zagranicznych oraz polską ambasadą w Algierii.

W eseju Jana Rokity czytamy, że poznanie najnowszej polskiej historii jest konieczne, aby zrozumieć aktualną politykę polskich władz. „Polska zatopiona jest w historii. Dzięki niej zrozumiemy, dlaczego właśnie w Polsce żyje i pracuje przeszło milion przyjętych tu z otwartymi rękami imigrantów ukraińskich, a na szczycie Unii Europejskiej polski premier zabiega (z sukcesem) o plan rozległego wsparcia gospodarczego dla Białorusi)”.

To kolejny projekt Instytutu Nowych Mediów i magazynu „Wszystko Co Najważniejsze” z serii „Opowiadamy Polskę światu”. Poprzednie okazały się sukcesem: 554,9 mln zasięgu globalnego publikacji w 36 krajach w rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 roku i 1.014.000.000 zasięgu publikacji w 38 krajach w 40. lecie „Solidarności”. To największe jak dotąd zasięgi w akcjach promujących Polską. Tym razem przed świętem narodowym 11 listopada w najbliższych kilku dniach teksty z Polski pojawią się w największych tytułach prasowych na całym świecie. Wśród autorów m. in. wybitny polski historyk prof. Wojciech Roszkowski, filozof polityki Jan Rokita czy prezes IPN Jarosław Szarek.

Warto przeczytać: How Different The Echoes Of The Great War Sound

Polska wersja językowa eseju Jana Rokity została także opublikowana w miesięczniku „Wszystko Co Najważniejsze”

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać