19770176572_434a2b369b_o

Obchody święta narodowego we Francji

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
14 lipca Francuzi będą obchodzić swoje święto narodowe. Dzień ten upamiętnia zdobycie Bastylii i początek rewolucji francuskiej.

W Paryżu zaplanowane są oficjalne obchody państwowe, których najważniejszym punktem jest defilada wojskowa na Polach Elizejskich. 

We francuskiej stolicy przez cały dzień w różny sposób będzie obchodzone święto narodowe. W różnych miejscach Paryża będą zorganizowane pikniki wojskowe. Co roku dzień 14 lipca zwieńczony jest koncertem symfonicznym pod wieżą Eiffla, zakończonym pokazem sztucznych ogni.

Pokazy sztucznych ogni są nieodłącznym punktem obchodów 14 lipca we wszystkich częściach Francji, zarówno w największych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach.

14 lipca tradycją są również, organizowane głównie w małych miejscowościach, zabawy taneczne ; szczególnie związany z tym dniem jest „bal des pompiers”, odbywający się w remizach strażackich. Również w Paryżu 14 lipca w kilku remizach zorganizowane zostaną tradycyjne zabawy taneczne.

JM

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać