57DF15EC-317F-4B89-8731-D148EBB2819A

Ministerstwo Obrony Azerbejdżanu ogłosiło „operację antyterrorystyczną” w Górskim Karabachu

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Jak informują służby bezpieczeństwa Azerbejdżanu, czterech policjantów i dwóch cywilów zginęło w wyniku wybuchów dwóch min w regionie Górskiego Karabachu. Obwiniają o to „grupy dywersyjne ormiańskich separatystów”. Tym samym Azerskie władze ogłaszają „operację antyterrorystyczną”.

Azerbejdżan opublikował oświadczenie, w którym podkreśla, że „Armenia systematycznie ostrzeliwuje pozycje armii Azerbejdżanu”. Jak czytamy w dokumencie „w związku z tym, podjęto lokalne działania antyterrorystyczne mające na celu zapewnienie przestrzegania postanowień Porozumienia trójstronnego”.

Chwilę później Armenia odniosła się do opublikowanego oświadczenia informując, że „oświadczenie wydane przez Ministerstwo Obrony Azerbejdżanu, twierdzące, że 19 września około godziny 11:45 jednostki Armii Obrony naruszyły zawieszenie broni w regionie Askeran przy użyciu moździerzy i broni strzeleckiej, rzekomo powodując ranę dwóch azerbejdżańskich żołnierzy, jest całkowicie fałszywe i nieprawdziwe. Jak informowaliśmy wcześniej, strona azerbejdżańska sama naruszyła zawieszenie broni w wyżej wymienionym kierunku, używając broni strzeleckiej i moździerzowej”. Dodatkowo ministerstwo obrony Armenii przekazuje, że „od godziny 14:00 sytuacja na granicach Armenii jest względnie stabilna”.

Dodajmy, że w 2022 roku, dokładnie 12 września Azerbejdżan rozpoczął zmasowany atak zbrojny na Armenię.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać