katoinfluencerzy-VaticanNews-768x506

Leon XIV do katolickich influencerów

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
„Odnawiajcie więzi międzyludzkie” – z takim apelem zwrócił się papież Leon XIV do katolickich influencerów z całego świata. Spotkanie twórców internetowych dzielących się wiarą odbyło się w Watykanie w ramach Jubileuszu Młodych, który stanowi element obchodów Roku Jubileuszowego 2025.

To osoby aktywne w przestrzeni cyfrowej, które poprzez media społecznościowe – takie jak YouTube, Instagram czy TikTok – dzielą się swoim doświadczeniem wiary i relacją z Bogiem. Popularnie określani jako „katoinfluencerzy”, twórcy ci przybyli do Rzymu, by wziąć udział w międzynarodowym wydarzeniu młodzieżowym organizowanym przez Kościół katolicki.

Papież, chcąc szczególnie podkreślić unikalną misję ewangelizacyjną, jaką pełnią ci młodzi ludzie w cyfrowej przestrzeni, zaprosił ich na osobne spotkanie. 29 lipca około 1400 katolickich influencerów z różnych zakątków świata zgromadziło się w bazylice św. Piotra na uroczystej Mszy Świętej celebrowanej z udziałem Ojca Świętego.

„W dzisiejszym świecie potrzeba cyfrowych apostołów bardziej niż kiedykolwiek wcześniej – ludzi, którzy zaniosą Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi” – powiedział Leon XIV, podkreślając wagę ich obecności w mediach.

Liturgii przewodniczył papież, a współcelebrującym był kardynał Luis Antonio Tagle, prefekt Dykasterii ds. Nowej Ewangelizacji, który wygłosił homilię skierowaną bezpośrednio do twórców katolickiego internetu.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać