war-6303911_1280

Hamas traci kontrole w Strefie Gazy

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Jak poinformował izraelski minister obrony Joaw GALANT, Hamas stracił kontrolę w Gazie, a jego bojownicy uciekają na południe. „Cywile rabują bazy Hamasu. Nie wierzą już w rząd Hamasu” – powiedział GALANT.

Z kolei izraelska telewizja Channel 12 wyemitowała nagrania żołnierzy niosących izraelskie flagi w sali parlamentu w Gazie. Minister izraelskiego gabinetu bezpieczeństwa Israel KAC przekazał za pośrednictwem platformy X, że jest to „symbol rządów Hamasu w Gazie” w rękach izraelskich żołnierzy.

Dziś lekarz ze szpitala Al-Szifa w Strefie Gazy przekazał, że personel placówki został uprzedzony o wkroczeniu tam izraelskich oddziałów na pół godziny przed atakiem. Armia izraelska podkreśla, że już 12 godzin przed planowaną operacją ostrzegła palestyńską organizację terrorystyczną Hamas, że wszystkie jej działania na terenie szpitala muszą zostać natychmiast zakończone. Przekonując, że w zbudowanych pod szpitalem bunkrach i tunelach poza infrastrukturą terrorystów mogą znajdować się zakładnicy, uprowadzeni do Strefy Gazy.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać