coal-gc6f969a9d_1920

Dodatek węglowy i poprawka rządu. Müller: nie chodzi o zawężanie pomocy, bo pomoc zostaje taka sama

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Poprawka w ustawie dotyczącej dodatku węglowego ma ograniczyć możliwość wyłudzenia pieniędzy – poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

„Jako ugrupowanie, które posiada większość w parlamencie jesteśmy zdeterminowani, by ustawy uchwalić jak najszybciej. Po to jest to posiedzenie Sejmu, po to zostało ono zwołane, żebyśmy od rana do wieczora pracowali, żeby te ustawy z Sejmu wyszły dalej. Jest Senat, jest być może powrót do Sejmu, jest prezydent. Naszą intencją jest, żeby to było tak szybko, jak to możliwe – mówił podczas konferencji rzecznik PiS Radosław Fogiel.

Poprawka ma pomóc w uniknięciu nadużyć polegających na tym, że kilka osób składa wnioski w jednym gospodarstwie domowym. Ministerstwo Klimatu i Środowiska zajmowało się tą kwestią, dlatego z uwagi na ryzyko oszustw, podjęto decyzję o dodaniu do ustawy poprawki.

Rzecznik rządu Piotr Müller podkreślał, że „nie chodzi o zawężanie pomocy, bo pomoc zostaje taka sama, czyli na gospodarstwo domowe, lokal, pomoc będzie taka sama. Krótko mówiąc, jeżeli mamy tego bliźniaka, w którym są dwie rodziny, dwa osobne lokale formalnie, ale mają jeden piec, no to będą mogły skorzystać z pomocy, natomiast docierały do nas takie sygnały, że niektórzy zgłaszają klika rodzin w jednym miejscu, jako osobne gospodarstwa i te praktyki chcemy uściślić w tej ustawie i dzisiaj ta poprawka będzie zgłoszona”.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać