„Podejmujemy te działania, ponieważ w ciągu ostatnich dwóch miesięcy wyczerpaliśmy wszystkie dostępne sposoby zachowania porządku konstytucyjnego w Nigrze” – dodał wysoki rangą urzędnik USA.
Z kolei francuska armia zaczyna wycofywać się z Nigru i jak informuje rzecznik francuskiego szefa sztabu – „pierwsi żołnierze już wyjechali”.

















