2D749FC0-76DD-4A1D-BF98-33E4A4D17C2F

Spotkanie ministrów spraw wewnętrznych Polski, Litwy, Łotwy i Estonii w Warszawie

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Ministrowie spraw wewnętrznych Polski, Litwy, Łotwy i Estonii – Mariusz KAMIŃSKI, Agne BILOTAITE, Maris KUCZINSKIS i Lauri LAANEMETS – po poniedziałkowym spotkaniu w Warszawie, wydali wspólne oświadczenie, w którym zapowiedzieli, że ich odpowiedź na destabilizujące działania Rosji lub Białorusi będzie jednogłośna, zdecydowana i odpowiednia.

Szef MSWiA Mariusz KAMIŃSKI poinformował, że w momencie, w którym dojdzie do krytycznego incydentu na granicy z Białorusią, zamknięte zostaną wszystkie przejścia graniczne. Dodał, że identyczne mechanizmy zostaną wprowadzone na granicy z Rosją. Tych samych środków używają pozostałe państwa bałtyckie. Incydentem krytycznym może być użycie broni lub masowe i nielegalne przejścia przez granicę.

Ministrowie państw bałtyckich zażądali również od białoruskiego reżimu natychmiastowego usunięcia grupy Wagnera z terenu Białorusi, a także wycofania wszystkich nielegalnych migrantów z terenów przygranicznych.

 

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać