Park Band-e-Amir jest główną atrakcją turystyczną prowincji Bamiyan. W 2009 roku stał się pierwszym parkiem narodowym w kraju i co roku przyciąga tysiące turystów, którzy chcą go zobaczyć.
Zdaniem Talibów, Afganki przed odwiedzaniem parku narodowego, nie przestrzegały zasad prawidłowego noszenia hidżabu. Minister Mohammad Khalid Hanafi zaznaczył, że „zwiedzanie nie jest dla kobiet obowiązkiem”. A obrońcy praw człowieka alarmują, że „Talibowie krok po kroku murami zamykają kobiety”.

















