Kolno, woj. podlaskie, 09.01.2020. Wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy. N/z pomnik upamietniajacy zolnierzy Wojska Polskiego zamordowanych przez bolszewikow po bitwie pod Lemanem 25 VIII 1920,Image: 491832801, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Michal Kosc / Forum

„Opowiadamy Polskę światu” w 100. lecie Bitwy Warszawskiej w rosyjskiej „Nowej Gaziecie”

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Polska musiała praktycznie sama stawić czoła ofensywie bolszewików – pisze prof. Andrzej Nowak w artykule w „Nowej Gaziecie”, poświęconym Bitwie Warszawskiej 1920 r. – To piękny finisz naszej akcji; bardzo dobrze, że Rosjanie dowiadują się o Polsce – mówi PAP Eryk MISTEWICZ, prezes Instytutu Nowych Mediów, inicjator projektu „Opowiadamy Polskę światu”.

Niemcy, Włochy, Malta, Katar, Egipt, Francja, Czechy, Turcja, Bułgaria, Rosja, Czarnogóra, Serbia, Słowenia, Austria, Litwa, Armenia, Łotwa, Grecja, Republika Południowej Afryki, Albania, Cypr, Peru, Wenezuela, Ukraina, Hiszpania, Węgry, Izrael ale nawet Algieria i Indonezja – to w tych krajach ukazują się w tych dniach pochodzące z Polski teksty pokazujące skalę i wpływ Bitwy Warszawskiej 1920 na dzieje Europy. Organizatorem przedsięwzięcia „Opowiadamy Polskę światu – w 100. Bitwy Warszawskiej” jest Instytut Nowych Mediów.

To piękny akord na finiszu naszej akcji; bardzo dobrze, że Rosjanie dowiadują się o Polsce – powiedział PAP o artykule w „Nowej Gaziecie” prezes Instytutu Nowych Mediów Eryk Mistewicz. Dodał, że jest to „mocne i symboliczne zakończenie” akcji, przy której przez kilka miesięcy pracowało wielu ludzi. – To ogromna radość, że ta inicjatywa się udała, to wielki sukces i godne uczczenie stulecia Bitwy Warszawskiej – komentował przebieg całego projektu.

W ramach projektu „Opowiadamy Polskę światu” artykułu premiera Mateusza Morawieckiego, prezesa IPN Jarosława Szarka, a także prof. Andrzeja Nowaka i prof. Andrzeja Chwalby ukazały się w blisko 30 krajach, w największych mediach, tygodniach i dziennikach opinii, w tym m.in. w rosyjskiej „Nowaja Gazieta”, francuskim „L’Opinion”, włoskim „La Stampa”, greckim „Kathimerini”, litewskim LRT, tureckiej agencji prasowej „Anadolu Ajansı” czy w papierowym i internetowym wydaniu największego izraelskiego dziennika „Israel Hayom” (Wszystkie artykuły można przeczytać na stronie victoria1920.pl).

WARTO PRZECZYTAĆ:

Prof. Andrzej NOWAK: 1920 – polski „annus mirabilis”

 

 

 

foto: Forum

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać