smartphone-7560758_1280

Firma Meta objęta zakazem przetwarzania danych osobowych

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
27 października Europejska Rada Ochrony Danych (EROD) zakazała firmie Meta Platforms przetwarzanie i gromadzenie danych osobowych użytkowników w celu tworzenia reklam behawioralnych.

Zakaz ma obowiązywać na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) – podaje serwis Reuters. Sposób, w jaki Meta przetwarza dane osobowe, jest niezgodny z przepisami obowiązującymi w EOG. Zakaz egzekwować będzie irlandzki organ ochrony danych, ponieważ siedziba firmy Meta znajduje się w Dublinie. Ma dwa tygodnie na podjęcie działań w tej sprawie.

Jak przekazuje agencja Reuters, zakaz nie jest nowością – od 7 sierpnia nakładany jest na Meta przez Norwegię. Kara wygasa jednak 3 listopada, dlatego norweski organ do spraw ochrony danych Datatilsynet zwrócił się z wnioskiem o zakaz do EROD. 1 listopada firma Meta zapowiedziała, że zaoferuje użytkownikom subskrypcję, która będzie zgodna z przepisami obowiązującymi w EOG.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać