179446536_496642655013602_6907957770038260192_n

Mateusz Morawiecki: należy głosować w interesie Polski

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych odniósł się do przyjętego dzisiaj podczas posiedzenia Rady Ministrów projektu ustawy o zasobach własnych UE. „Bez względu na przekonania i poglądy zawsze należy głosować w interesie Polski.” – napisał premier

„Dzisiaj, w naszym interesie, który nie powinien podlegać politycznej kalkulacji, jest wsparcie dwóch kwestii: Narodowego Programu Szczepień – który działa bardzo sprawnie, a dodatkowo dzięki naszej współpracy z Komisją Europejską i konsekwencji wobec producentów, program stale przyspiesza oraz Krajowego Planu Odbudowy – 770 miliardów złotych, czyli olbrzymich środków, które wynegocjowaliśmy w zeszłym roku dla Polski, by wesprzeć gospodarkę i szybko odbić się po kryzysie.” – napisał w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki.

Polską racją stanu jest maksymalne wykorzystanie puli wynegocjowanych środków – wskazuje szef rządu. – Chcemy wesprzeć wiele branż, w tym te najbardziej poturbowane w pandemii. Chcemy budować infrastrukturę – drogi, kolej, ale także szpitale czy mieszkania. Pragniemy modernizować Polskę, zmieniać ją na lepsze, wyrównywać szanse rozwojowe. – dodał.

Czy ktokolwiek w Polsce nie zgadza się z przyjęciem szczepionek tylko dlatego, że ich zakup wynegocjował rząd Prawo i Sprawiedliwości? Byłoby to przecież absurdalne podejście… A jednak, tego rodzaju retorykę słyszymy wobec Funduszu Odbudowy – zapytał premier.

Nie ma nic ważniejszego niż interes Polski i pomoc naszym przedsiębiorcom, pracownikom i wszystkim obywatelom w wyjściu z kryzysu gospodarczego – napisał premier Morawiecki. – Dzięki uruchomionym przez rząd tarczom antykryzysowym uratowaliśmy miliony miejsc pracy.

Dziś stoimy przed dziejową szansą na dalszy dynamiczny rozwój. Kto przeszkodzi Polsce w otrzymaniu tej pomocy będzie odpowiednio oceniony przez historię.

Szef rządu odniósł się także do dzisiejszego spotkania członków rządu z delegacją Lewicy, pod przewodnictwem posłów: Roberta Biedronia, Włodzimierza Czarzastego i Adriana Zandberga. Jak wskazał premier: To był jedyny klub parlamentarny, od którego dostaliśmy konkretne propozycje uwag do KPO. Dziś dokonaliśmy uzgodnień w kilku obszarach, m.in: przeznaczenia dodatkowych środków na szpitale powiatowe; włączenia do Krajowego Programu Odbudowy kwestii mieszkań. Program zakłada wybudowanie 75 tys. dodatkowych mieszkań komunalnych i w systemie TBS-ów; monitoringu wydawanych środków i włączeniu w nie organizacji pozarządowych; przeznaczenia środków dla samorządów.

Kryzys gospodarczy i pandemia, których doświadczamy wszyscy od ponad roku, wymagają podejmowania trudnych decyzji i wzniesienia się ponad osobiste ambicje. Wierzę, że wszyscy zdamy ten egzamin z solidarności i odpowiedzialności – zakończył swój wpis premier Morawiecki.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać