Gdansk. 14-31.08.1980 r. Strajk okupacyjny w Stoczni Gdanskiej im. Lenina, sierpien 1980 (14-31.08.1980). Akceptacja czesci z 21 postulatow.,Image: 431171271, License: Rights-managed, Restrictions: UWAGA!!! Cena minimalna dla publikacji w prasie i ksiazkach - 200 PLN xxxx, Model Release: no, Credit line: Slawek Bieganski / Forum

Jeden z największych portali medialnych na Litwie publikuje artykuł premiera Mateusza Morawieckiego na 40-lecie „Solidarności”

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
W gazetach i tygodnikach w krajach świata ukazują się w tych dniach teksty w ramach projektu „Opowiadamy Polskę światu – Polska Solidarność” – w 40 rocznicę „Solidarności”. Wszystkie teksty dostępne są na platformie https://solidarnosc40.pl/. Tekst premiera Mateusza Morawieckiego ukazał się na jednej z największych stron z wiadomościami na Litwie: 15min.lt (15min).

W nadchodzących dniach w mediach na całym świecie ukażą się tematyczne artykuły opisujące Polską „Solidarność”, w ramach projektu Instytutu Nowych Mediów i redakcji Wszystko Co Najważniejsze „Opowiadamy Polskę światu – Polska Solidarność” – w 40 rocznicę „Solidarności”. Wśród Autorów artykułów znajdują się wybitni intelektualiście, jak prof. Timothy Snyder czy Michael Dobbs, w sierpniu 1980 roku korespondent „Washington Post” w Polsce. Projekt „Opowiadamy Polskę światu – Polska Solidarność” przygotowany został przez Instytut Nowych Mediów przy wsparciu polskiej dyplomacji, Polskiego Funduszu Rozwoju, Fundacji PKO Banku Polskiego, Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu, Fundacji State of Poland i Polskiej Agencji Prasowej.

Wszystkie teksty z projektu dostępne będą na stronie www.Solidarnosc40.pl.

 

foto: Slawek Bieganski / Forum

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać