1460x616

Żaryn: Co dziesiąty nieudokumentowany imigrant w Polsce może mieć powiązania m.in. z organizacjami terrorystycznymi

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Według weryfikacji służb badających tożsamość i wiarygodność osób przebywających w ośrodkach strzeżonych w Polsce, co dziesiąty nieudokumentowany imigrant ma możliwe powiązania z organizacjami terrorystycznymi, przestępczością kryminalną, przemytem ludzi. 20% zatrzymanych ma związki z Federacją Rosyjską – przekazał podczas poniedziałkowej konferencji Stanisław Żaryn. Mariusz Kamiński, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Koordynator Służb Specjalnych omówił na konferencji prasowej ustalenia służb dotyczące nielegalnych migrantów, którzy przybyli do Polski w ostatnich tygodniach.

Jak informował Żaryn, służby prześledziły tożsamość i drogę przybycia do Polski kilkuset imigrantów bez odpowiednich pozwoleń, przebywających w ośrodkach Straży Granicznej. Według badań, 10 badany ma powiązania z organizacjami terrorystycznymi, przestępczością kryminalną, przemytem ludzi lub fałszowaniem dokumentacji, a co 4 posiada niebezpieczne powiązania lub bierze udział w procederach niezgodnych z prawem. Rzecznik przekazał także, że część badanych była powiązana z różnego rodzaju bojówkami militarnymi.

– 20% zatrzymanych i badanych imigrantów bez odpowiednich pozwoleń ma, często wieloletnie, związki z Rosją – przekazał Żaryn.

Rzecznik przekazał także, że służby udokumentowały skłonności do pedofilii i zoofilii wśród zatrzymanych, a także zidentyfikowały obywatela Iraku, który posiadał kontakty z osobą mającą związki z Państwem Islamskim i dostęp do materiałów wybuchowych.

Oprac: KR

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać

Reklama