EjpQz0RXgAIeHu5

Zaprzysiężenie Rady Ministrów w ogrodach Pałacu Prezydenckiego

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
We wtorek po południu w ogrodach Pałacu Prezydenckiego odbyła się ceremonia zaprzysiężenia Rady Ministrów.

Na stanowiska premiera i ministra cyfryzacji powołany został Mateusz Morawiecki. Urzędy wicepremierów trafiły do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, szefa Porozumienia Jarosława Gowina oraz Piotra Glińskiego. Jarosław Kaczyński ma pokierować pracami komitetu spraw wewnętrznych, sprawiedliwości i obrony narodowej; Gowin obejmuje resort rozwoju, pracy i technologii natomiast Gliński stanie na czele ministerstwa kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.

Resortem rolnictwa i rozwoju wsi pokieruje Grzegorz Puda. Marlena Maląg utrzyma swoje stanowisko na czele ministerstwa rodziny i polityki społecznej, bez komponentu pracy; Michał Kurtyka został powołany na ministra klimatu i środowiska, a Tadeusz Kościński na ministra finansów, funduszy i polityki regionalnej. Michał Cieślak i Michał Wójcik zostali mianowani na ministrów – członków Rady Ministrów.

– To bardzo podniosła chwila, można powiedzieć – historyczna. Rekonstrukcja rządu nie jest w naszym państwie codziennością i dlatego zapewne jest ważnym momentem – powiedział Andrzej DUDA podczas uroczystości.

Źródło: PAP
foto: Krystian Maj/ KPRM

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać