terror-attack-gbd192dfbd_1920

Zamach na autobus wojskowy w Damaszku. 14 osób nie żyje

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Do zamachu na autobus w Damaszku w środę użyto dwóch bomb, które były zamontowane do autobusu. W wybuchu zginęło 14 żołnierzy i oficerów.
Reklama

– Około 6:45 [czasu lokalnego] dziś rano, gdy autobus wojskowy przejeżdżał przez Most Prezydenta, został zaatakowany przez terrorystów z użyciem bliźniaczych urządzeń wybuchowych, które wcześniej były dołączone do autobusu, w wyniku czego życie straciło 14 osób, a wielu zostało rannych – przekazała Syryjska Państwowa Agencja Informacyjna (SANA).

– Wszyscy zmarli to personel wojskowy, w tym żołnierze i oficerowie – informował Rami Abdel-Rahman, szef brytyjskiego obserwatorium.

Przed wyjazdem, armia zdemontowała trzecią bombę. Do tej pory żadna organizacja nie przyzała się do ataku

Jak przekazuje Deutsche Presse-Agentur, po wybuchu syryjskie siły bezpieczeństwa objęły kontrolą okolicę wybuchu, dlatego m.in. sprawdzają dowody tożsamości osób w pobliżu. Zamach był największym atakiem w Damaszku od 15 marca 2017 r., gdzie w zamachu samobójczym w centrum miasta zginęło 40 cywilów. Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka konflikt, który rozpoczął się w Syrii w 2011 r., doprowadził do śmierci około poł miliona osób.

Około godzinę po zamachu na Damaszek, syryjska armia zaatakowała miasto Ariha, w północno-zachodnim regionie Idlib, które jest opanowane przez rebeliantów. Zginęło 13 cywilów, w tym 3 dzieci.

Źródło: DPA, AFP

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać