cyclone-62957_1920

Władze pogodowe ostrzegają przed „poważną katastrofą” w regionie Okinawy w związku ze zbliżającym się do Japonii tajfunem

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Potężny tajfun zmierza w kierunku południowych wysp Japonii. Władze pogodowe ostrzegają przed „poważną katastrofą” w regionie.

Japońska Agencja Meteorologiczna ostrzegła, że ​​Tajfun Maysak może przynieść ze sobą gwałtowne sztormy, ulewne deszcze, wysokie fale i gwałtowne wiatry, potencjalnie powodując „poważną katastrofę” w regionie Okinawy. Agencja wezwała mieszkańców do „ewakuacji do solidnych budynków, zanim wiatry się nasilą”.

Oczekuje się, że Maysak zyska dalszą siłę przy maksymalnych wiatrach o prędkości 252 kilometrów na godzinę (km / h), gdy zbliża się do wyspy późną nocą, powiedział gubernator Okinawy, Denny Tamaki w oświadczeniu w niedzielę.

W sumie 180 lotów z i do regionu Okinawa zostało już odwołanych, a wiele szkół i urzędów publicznych zostało zamkniętych od poniedziałku po południu, donosi gazeta Okinawa Times. Od godziny 17:00 (0800 GMT) oko burzy znajdowało się około 190 kilometrów na południe od stolicy Okinawy, Naha, podróżując na północny-zachód z prędkością 35 km / h przy utrzymujących się wiatrach 144 km / h i porywach 216 km / h. Prognozy ostrzegają przed powodziami, lawinami błotnymi i wezbranymi rzekami, ponieważ w niektórych częściach wyspy Okinawa sztorm osiągnie do 80 milimetrów opadów deszczu na godzinę. Agencja prognozuje opady do 400 milimetrów na Okinawie i do 150 milimetrów dla regionu Amami do późnego wtorku.

 

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać