EkxvmWeXIAMmyxg

Wizyta premiera Morawieckiego w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej: Dziś widzimy jak sprawnie zorganizowani są żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
We wtorek 20 października premier Mateusz Morawiecki odwiedził Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej w Zegrzu. Podczas konferencji w dowództwie WOT szef rządu podziękował żołnierzom, oficerom, dowódcom i specjalistom.

– To co dziś mogłem zobaczyć to bardzo budujący obraz. Chciałem podziękować tym, którzy znakomicie zorganizowali pracę, samym żołnierzom, oficerom, dowódcom i specjalistom – powiedział Mateusz Morawiecki.

Szef rządu odniósł się także do zaangażowania żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej w zwalczaniu konsekwencjii pandemii COVID-19. Jak podkreślił Morawiecki: „Mamy już ponad 1300 żołnierzy WOT zaangażowanych w bezpośrednie wsparcie służb medycznych. Pomagają oni także w domach pomocy społecznej. To bardzo skuteczna, budująca praca. Bardzo za to dziękuję”. Wojska Obrony Terytorialnej obsługują także punkty wymazowe celem zdiagnozowania zakażenia wirusem Sars-Cov-2, czym mogli odciążyć zasoby sanepidu i zespołów medycznych. – Dzięki działaniom takich punktów wymazowych jak ten mamy do czynienia z uwolnieniem ludzi, którzy mogą świadczyć usługi medyczne (…) Te punkty wymazowe są jednocześnie tak logistycznie zorganizowane, żeby za kilka miesięcy, jak najszybciej, może za 2-3 kwartały, można było w nich również dokonywać szczepień.

– Dziś widzimy wyraźnie jak sprawnie zorganizowani są żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej – zakończył Morawiecki.

foto: Adam Guz/KPRM

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać