Reklama
Reklama
EkxvmWeXIAMmyxg

Wizyta premiera Morawieckiego w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej: Dziś widzimy jak sprawnie zorganizowani są żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
We wtorek 20 października premier Mateusz Morawiecki odwiedził Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej w Zegrzu. Podczas konferencji w dowództwie WOT szef rządu podziękował żołnierzom, oficerom, dowódcom i specjalistom.
Reklama

– To co dziś mogłem zobaczyć to bardzo budujący obraz. Chciałem podziękować tym, którzy znakomicie zorganizowali pracę, samym żołnierzom, oficerom, dowódcom i specjalistom – powiedział Mateusz Morawiecki.

Szef rządu odniósł się także do zaangażowania żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej w zwalczaniu konsekwencjii pandemii COVID-19. Jak podkreślił Morawiecki: „Mamy już ponad 1300 żołnierzy WOT zaangażowanych w bezpośrednie wsparcie służb medycznych. Pomagają oni także w domach pomocy społecznej. To bardzo skuteczna, budująca praca. Bardzo za to dziękuję”. Wojska Obrony Terytorialnej obsługują także punkty wymazowe celem zdiagnozowania zakażenia wirusem Sars-Cov-2, czym mogli odciążyć zasoby sanepidu i zespołów medycznych. – Dzięki działaniom takich punktów wymazowych jak ten mamy do czynienia z uwolnieniem ludzi, którzy mogą świadczyć usługi medyczne (…) Te punkty wymazowe są jednocześnie tak logistycznie zorganizowane, żeby za kilka miesięcy, jak najszybciej, może za 2-3 kwartały, można było w nich również dokonywać szczepień.

– Dziś widzimy wyraźnie jak sprawnie zorganizowani są żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej – zakończył Morawiecki.

foto: Adam Guz/KPRM

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać

Reklama
Reklama