IMG_1924

Wizyta Emmanuela Macrona w Berlinie

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Prezydent Francji spotkał się z kanclerzem Niemiec Olafem Scholem. Była to pierwsza zagraniczna wizyta Emmanuela Macrona po reelekcji.
Reklama

W poniedziałek 9 maja prezydent Francji Emmanuel Macron udał się z wizytą do Berlina. Była to pierwsza zagraniczna podróż Macrona po jego reelekcji.

W Berlinie prezydent Francji spotkał się z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem. Przedstawiciele obu państw podkreślili wolę wspólnej pracy nad wzmacnianiem Europy. Emmanuel Macron mówił podczas spotkania o roli przyjaźni francusko-niemieckiej.

Niemiecki kanclerz zadeklarował, że jest zainteresowany pomysłem francuskiego prezydenta, aby stworzyć „polityczną wspólnotę europejską”, do której mogłyby należeć również kraje takie jak Ukraina czy Wielka Brytania. Nowa wspólnota polityczna, zaproponowana przez Emmanuela Macrona, miałaby zrzeszać europejskie kraje – należące bądź nie do Unii Europejskiej – w ramach współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa, energii, infrastruktury czy inwestycji.

Podczas konferencji prasowej po spotkaniu, Emmanuel Macron ogłosił również, że wie już, kogo wybierze na urząd premiera Francji. Na razie jednak nie podaje do wiadomości publicznej nazwiska przyszłego premiera.

 

JM

foto: Twitter : Bundeskanzler Olaf Scholz

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać