petrol-996617_1920

Wielka Brytania stawia wojsko w stan gotowości, aby zaradzić kryzysowi paliwowemu

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Brak odpowiedniej liczby kierowców cystern w Wielkiej Brytanii doprowadziła do problemów z zaopatrzeniem stacji benzynowych w kraju. Postawione w poniedziałek w stan gotowości wojsko ma pomagać w transporcie paliw.

Od weekendu stacje paliw w Wielkiej Brytanii zmagają się z problemem dostaw. Według Stowarzyszenia Sprzedawców Benzyny (PRA), w niektórych regionach sprzedano do 90 proc. zasobów surowca na stacjach benzynowych. Branża transportu w kraju zauważa, że trudności w dostawach spowodowane są brakiem około 100 tys. kierowców cystern (po Brexicie z kraju wyjechało ok. 25 tys. kierowców; pandemia utrudniła możliwość zdobywania uprawnień przez nowych kierowców). Jak poinformowały władze Wielkiej Brytanii, od października ma zostać wydanych 5 tys. trzymiesięcznych wiz kierowcom ciężarówek.

Według rządu zapasy paliw w kraju są wystarczające, a armia kraju jest w gotowości, aby rozmieścić cysterny na terenie całego kraju. Jak informuje ministerstwo energii Wielkiej Brytanii, wojsko ma przejść szkolenia w kierunku transportu paliw.

– Pewna liczba cystern wojskowych musi być gotowa do interwencji i rozmieszczenia na terenie całego kraju w celu ustabilizowania dostaw paliwa – przekazało w poniedziałek ministerstwo energii Wielkiej Brytanii. Pomoc armii jest rozwiązaniem wypracowanym kilka lat temu na sytuację bezumownego Brexitu. Operacja Escalin zakłada wprowadzenie do transportu benzyny 80 wojskowych cystern.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać

Reklama