person-5441453_1920

WHO: Tego lata Europa odnotuje wysoką ilość zakażeń COVID-19

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała w czwartek, że spodziewa się tego lata „wysokiego poziomu” Covid-19 w Europie. Organizacja zaapelowała do władz państw o monitorowanie rozprzestrzeniania się wirusa.
Reklama

Liczba przypadków zakażeń koronawirusem w Europie potroiła się w ciągu ostatniego miesiąca. Jak twierdzi dyrektor regionalny WHO w Europie Hans Kluge, z powodu tego, że wszystkie kraje wycofały się z restrykcji, przenoszenie się wirusa osiągnie w lecie wysoki poziom. – Wirus nie zniknie tylko dlatego, że kraje przestaną zwracać na niego uwagę. Wciąż się rozprzestrzenia, wciąż mutuje i nadal odbiera życie – ostrzegał Hans Kluge.

Według danych WHO 53 kraje europejskiego regionu WHO (w regionie: Europa i kraje Azji zachodniej) odnotowują obecnie prawie 500 tys. zakażeń COVID-19 dziennie. Miesiąc temu, pod koniec maja, region ten odnotowywał 150 tys. przypadków dziennie. Najwyższe wskaźniki zachorowalności w regionie odnotowują: Austria, Cypr, Francja , Niemcy, Grecja, Luksemburg i Portugalia. Jednak, jak informuje WHO, prawie wszystkie kraje w regionie odnotowały wzrost w ostatnim miesiącu. Europa odnotowuje obecnie około 500 zgonów dziennie (poziom podobny do lata 2020 r.).

– Musimy nadal zwracać uwagę na wirusa. Jeśli nie będziemy tego robić, nie dostrzeżemy wzorców ewolucji i przenoszenia się wirusa – powiedział Kluge. Wezwał on także do ostrożności, izolacji w przypadku obiawów oraz do szczepień.

 

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać