pixabay/fernandozhiminaicela

WHO spotkało się, aby omówić czy COVID-19 nadal jest zagrożeniem

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Komitet ratunkowy Światowej Organizacji Zdrowia ds. Covid-19 spotkał się w piątek, aby omówić, czy pandemia nadal zasługuje na najwyższy poziom alarmowy na poziomie globalnym.

Eksperci spotykają się na tego typu panelu 14 raz. Pierwszy panel odbył się prawie trzy lata temu, kiedy koronawirus zaczął rozprzestrzeniać się poza Chinami.

Przed spotkaniem szef WHO Tedros Adhanom GHEBREYESUS powiedział, że czas zagrożenia pandemicznego jeszcze się nie skończył. Zaznaczył, że w ciągu ostatnich 2 miesięcy ponad 170 tys. zmarło z powodu koronawirusa. „Chociaż nie mogę uprzedzać decyzji rady komitetu ratunkowego WHO, nadal jestem bardzo zaniepokojony sytuacją w wielu krajach i rosnącą liczbą zgonów” – powiedział we wtorek na konferencji prasowej. Szef WHO dodał, że wciąż zbyt mało osób jest odpowiednio zaszczepionych, podczas gdy dla wielu osób cierpiących na Covid-19 leki przeciwwirusowe są poza zasięgiem.

W ciągu trzech lat ponad 674 mln osób na świecie było zakażonych koronawirlsem. Ponad 6,7 mln z nich zmarło.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać