covid-19-4987797_1920

WHO: Pandemia COVID-19 przyśpiesza

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Nowy dzienny przyrost potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Stanach Zjednoczonych po raz pierwszy osiągnął 50 tys. przypadków. Światowa Organizacja Zdrowia wydała ostrzeżenie przed przyśpieszającą pandemią COVID-19.

W USA restauracje, bary i plaże zostały zamknięte w większości stanów, w tym Kalifornii i na Florydzie. France24 powołując się na dane WHO informuje o największym przyroście dziennych zarażeń. Szef organizacji zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus powiedział, że nowe przypadki przekraczają liczbę 160 tys. każdego dnia.

Unia Europejska wykluczyła najbardziej dotknięte kraje, w tym Stany Zjednoczone, Brazylię i Rosję z możliwości wjazdu ich obywateli na terytorium UE. W Stanach Zjednoczonych potwierdzono w ciągu ostatnich 24 godzin 52 tys. nowych przypadków zarażenia wirusem Sars-Cov-2.  Kilka stanów USA nałożyło 14-dniową kwarantannę na gości podróżujących przed przygotowaniami do Święta Niepodległości obchodzonego 4 lipca.

Tymczasem w Polsce w czwartek 2 lipca potwierdzono 371 nowych zakażeń koronawirusem. 15 osób zmarło. Wśród województw z najwyższą liczbą przypadków znajduję się woj. Śląskie (148), łódzkie (52) i mazowieckie (45).

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać