globe-3383088_1920

Waldemar Kraska: wyjazd zagraniczny może skończyć się powrotem do dwutygodniowej kwarantanny

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Jak wynika z wykazu prac legislacyjnych nad rozporządzeniem o przedłużeniu zakazu połączeń lotniczych w ruchu międzynarodowym związanym z pandemią COVID-19, na nowej liście mają pojawić się 63 kraje. Zakaz ma obejmować podróż m.in. do Hiszpanii, Belgii, Malty i Albanii.

– Dajemy z dość dużym wyprzedzeniem tę listę. Turyści powinni się z tym liczyć, że możliwość powrotu może być ograniczona. Jeżeli będą przypadki, że ktoś nie zdąży wrócić do kraju, to na pewno MSZ będzie pomagał takim osobom. Jednak zawsze powtarzam: musimy się liczyć z niepewnością, że wyjazd zagraniczny może skończyć się powrotem do dwutygodniowej kwarantanny – powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Zgodnie z założeniami opublikowanego w piątek projektu rozporządzenia, lista krajów, do których ma obowiązywać zakaz lotów pasażerskich został zwiększony z 44 do 63 państw. Z listy mają zostać zdjęte: Chiny, Rosja, Gabon, Singapur, Serbia, Wyspy Świętego Tomasza i Książęca, natomiast wśród nowych państw zakaz dotyczyć będzie Aruby, Belgii, Wenezueli, Gibraltaru, Monako, Belgii, Hiszpanii, Libii, Polinezji Francuskiej, Albanii, Filipin, Gambii, Indii, Libanu, Malty, Namibii, Paragwaju, San Marino, Rumunii, Sint Maarten, Guam, Turks i Caicos, Portoryko, Wysp Dziewiczych USA i Wysp Owczych.

Źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać