FBzNHxfXEAQudvU

W niedzielę na ulicach Warszawy i Krakowa protestowano pod hasłem „Stop torturom na granicy”

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
W niedzielnej manifestacji pod hasłem „Stop torturom na granicy” uczestniczyło kilkuset demonstrantów. Tłum sprzeciwiał się działaniom władz wobec migrantów i osób poszukujących azylu, przebywających przy granicy polsko-białoruskiej.
Reklama

Według protestujących, przewożenie migrantów – którzy już znaleźli się po stronie polskiej –  z powrotem na granicę, jest „okrucieństwem”. Jak podaje polska Straż Graniczna, tylko w niedzielę na granicy polsko-białoruskiej odnotowano 542 próby przekroczenia granicy bez odpowiednich dokumentów; od początku października – 9,6 tys. Straż Graniczna poinformowała również, że w niedzielę zatrzymano obywatela Ukrainy, który samochodem dostawczym należącym do firmy kurierskiej przewoził 27 nielegalnych imigrantów z Iraku.

Od 2 września w 183 miejscowościach w woj. podlaskim i lubelskim obowiązuje stan wyjątkowy, który został wprowadzony na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy na 30 dni, a następnie przedłużony przez Sejm o 60 dni.

Źródło: TVN24
foto: Straż Graniczna / Twitter

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać