30018399337_ddaaee61cc_b

W Dzień Zwycięstwa londyński „The Times” przypomina historie polskich bohaterów

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
W obawie przed zdenerwowaniem Związku Radzieckiego, Wielka Brytania nie uwzględniła wkładu Polaków w wojenne zwycięstwo – na łamach „The Times” pisze Sara Tor

W obawie przed zdenerwowaniem Związku Radzieckiego, Wielka Brytania nie uwzględniła wkładu Polaków w wojenne zwycięstwo – na łamach „The Times” twierdzi Sara Tor. W piątkowym (8.05.2020) wydaniu dziennik zamieszcza obszerny artykuł, przypominający sylwetki oraz wkład polskich lotników w Bitwie o Anglię a także w całe wojenne zwycięstwo nad Trzecią Rzeszą.

Jednym z bohaterów tekstu jest Tadeusz Szlankier, pilot polskiego dywizjonu 308, którego obszernie opisana historia rozpoczyna się na Bliskim Wschodzie, gdzie po wyjściu z ZSRR, trafił razem z armią generała Władysława Andersa.

Szlankier nie jest jednak jedynym bohaterem tekstu, zatytułowanego „zapomniane opowieści o polskich bohaterskich pilotach”.

WARTO PRZECZYTAĆ: https://www.thetimes.co.uk/edition/news/ve-day-the-lost-tales-of-polish-flying-heroes-ignored-by-pageantry-jc3jq922f

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać