download (3)

W Czechach przerwano posiedzenie Parlamentu ws. wotum zaufania dla rządu

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Po 22-godzinnej debacie przerwano posiedzenie czeskiej Izby Poselskiej w sprawie wniosku o wotum zaufania dla rządu premiera Petra Fiali. Posłowie wrócą do dyskusji na ten temat wieczorem. Wcześniej odbędzie się jeszcze nadzwyczajne posiedzenie Izby.
Reklama

Zwołane na wniosek opozycji nadzwyczajne posiedzenie Izby Poselskiej będzie dotyczyć niejasności wokół finansowania partii STAN, która tworzy złożoną z pięciu ugrupowań koalicję rządzącą. Do dyskusji w sprawie wniosku o wotum zaufania dla rządu posłowie wrócą o 18.
Trwająca niemal dobę debata o deklaracji programowej rządu rozpoczęła się wczoraj rano. Premier Petr Fiala mówił o priorytetach swojego gabinetu, takich jak reforma emerytalna i inwestycje w infrastrukturę.

„To realistyczny program. Nie jesteśmy populistami i nie chcemy składać obietnic, których nie moglibyśmy spełnić. Na pewno nie będziemy obiecać niczego, co mogłoby zaszkodzić naszemu państwu i naszej gospodarce” – zaznaczał szef czeskiego rządu.

W kolejnych godzinach posłowie opozycji krytykowali plany rządu dotyczące między innymi cięć budżetowych. Zarzucali też rządowi, że deklaracja programowa opiera się na pustych hasłach.

Koalicyjny gabinet Petra Fiali ma w Izbie Poselskiej większość, dlatego najprawdopodobniej otrzyma wotum zaufania.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać