Cresus - Algeria

W Algierskiej prasie o Polsce. Kolejna odsłona projektu „Opowiadamy Polskę Światu”

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
W algierskim dzienniku Cresus ukazały się teksty profesora Williama A. Allena oraz prezesa NBP, prof. Adama Glapińskiego.

W gazetach i tygodnikach w krajach świata ukazują się w tych dniach teksty w ramach jubileuszowej odsłony projektu „Opowiadamy Polskę światu”, poświęcone innowacyjnej Polsce i pomysłom na wychodzenie z pandemii. Projekt organizowany jest przez Instytut Nowych Mediów, Instytut Pamięci Narodowej, Narodowy Bank Polski ze wsparciem polskich placówek dyplomatycznych i Polskiej Agencji Prasowej.

W artykule prof. Williama A. ALLENA, czytamy:

Choć niedawne zakupy NBP były duże jak na standardy obowiązujące na rynku złota, jego udział w światowych rezerwach złota jest skromny, bo wynosi 0,6 proc. Banki centralne strefy euro posiadają łącznie 10 772 tony, Szwajcaria – 1040 ton, Rosja – 2295 ton, a Chiny – 1948 ton. [czytaj więcej na portalu Wszystko Co Najważniejsze].

Pełną wersje tekstu można przeczytać na łamach magazynu Wszystko Co Najważniejsze: Mądre wzmacnianie siły Polski
Artykuł dostępny jest w polskiej, angielskiej, francuskiej, hiszpańskiej, niemieckiej, rosyjskiej i włoskiej wersji językowej. W algierskim dzienniku „Cresus” ukazał się także tekst prof. Adama GLAPIŃSKIEGO poświęcony stabilizacji i wyzwaniom po pandemii.

Najnowsza odsłona projektu „Opowiadamy Polskę światu” realizowana jest przez Instytut Nowych Mediów przy wsparciu Instytutu Pamięci Narodowej, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Narodowego Banku Polskiego i Polskiej Agencji Prasowej.

Wszystkie teksty projektu opublikowane są na portalu www.WszystkoCoNajwazniejsze.pl i https://wszystkoconajwazniejsze.pl/innowacyjna-polska/.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać