international-g61a0d50ce_1920

Ursula von der Leyen z wizytą w Kijowie

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen przybyła w czwartek do Kijowa, w związku z jutrzejszym szczytem Unia Europejska-Ukraina.

„Jesteśmy tu razem, by pokazać, że Unia Europejska stoi u boku Ukrainy tak niezachwianie jak zawsze” – napisała szefowa KE na Twitterze. To już czwarta wizyta Ursuli von der Leyen w Kijowie od czasu napaści Rosji na Ukrainę. W czwartek, jeszcze przed szczytem zaplanowano spotkania komisarzy z przedstawicielami rządu Ukrainy. Szefowa Komisji Europejskiej i szef Rady Europejskiej Charles Michel spotkają się z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim.

Szefowa KE przyleciała do Kijowa razem z 15-osobową delegacją komisarzy. Wśród nich są m.in. szef unijnej dyplomacji Josep Borell, dwaj wiceprzewodniczący KE Valdis Dombrovskis i Marosz Szefczovicz, komisarz ds. gospodarki Paolo Gentiloni, a także komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski. Władze ukraińskiego MSZ informują, że głównymi tematami piątkowego szczytu w Kijowie będzie m.in. sytuacja na Ukrainie związana z trwającą tam wojną, a także chęć przystąpienia Ukrainy do Unii Europejskiej.

 

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać