NATO Secretary General Jens Stoltenberg meets with the President of Ukraine, Volodymyr Zelensky

Ukraina nałożyła sankcje na pracowników rosyjskich służb specjalnych

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski nałożył w czwartek sankcje na 28 pracowników rosyjskich służb specjalnych. Osoby te nie będą mogły przez trzy lata m.in. korzystać z majątku na Ukrainie.
Reklama

Jak wynika z czwartkowego oświadczenia prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, państwo nałożyło sankcje na 28 pracowników rosyjskich służb specjalnych. W ramach ograniczeń osoby te nie będą mogły przez trzy lata korzystać z majątku,  transferu kapitału, tranzytu towarów czy udziału w aukcjach prywatyzacyjnych w Ukrainie.

– Ukraińska dyplomacja wzmacnia bezpieczeństwo na trzech kierunkach: sojusznicy, sankcje, broń. Czyli polityczne wsparcie Ukrainy ze strony kluczowych partnerów euroatlantyckich, wzmocnienie dyplomatycznego i sankcyjnego nacisku na państwo-agresora, uzgodnienia w sprawie dostaw dodatkowego uzbrojenia dla naszej armii – przekazał w czwartek minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba.

Jak informował Kułeba, w minionych tygodniach znacznie wzrosła rosyjska agresywność dyplomatyczna i militarna w stosunku do Ukrainy. Dlatego też kraj – wraz z zachodnimi partnerami – chce powstrzymać działania Rosji poprzez naciski polityczne, dyplomatyczne, sankcje gospodarcze i wzmocnienie sił zbrojnych Ukrainy.

– Jest bardzo prawdopodobne, że Rosja będzie destabilizować sytuację na Ukrainie tej zimy – mówiła wiceminister obrony Ukrainy Anna Malar w czwartek dla portalu RBK-Ukraina.

 

foto: NATO North Atlantic Treaty Organization / Flickr

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać