Reklama
Reklama

Tygodnik „Wszystko Co Najważniejsze”, wyd. 353: Prof. Mauro GUILLÉN, Jan ŚLIWA, Michael IGNATIEFF, prof. George WEIGEL, Marek BRZEZIŃSKI, Benoit HAMON, Jan ROKITA, Bernard GUETTA, ALBERT R. MOHLER…

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
W najnowszym Tygodniku „Wszystko Co Najważniejsze” prognozy, opinie i analizy zgodne z hasłem tytułu: „Informacje zamieniamy w Wiedzę”.
Reklama
Niedziela, 27 grudnia 2020 r.
Wydanie 353
Nakład: 28 059 odbiorców
 

Kończy się rok 2020.  Jak będzie zapamiętany? Między innymi o tym na łamach „Wszystko co Najważniejsze” pisze Jan ŚLIWA, w świetnym eseju, który otwiera to wydanie naszego tygodnika. Ale tak samo, jak wielu z Państwa, chcemy już dziś spojrzeć w przyszłość. Profesor Mauro GUILLÉN prognozuje trendy w przyszłym roku, a prof. Michał KLEIBER pisze o edukacji, nauce i kulturze – kluczach do przyszłości…
Jak zawsze moc dobrych treści, moc czytania.
Zapraszam do lektury!

Michał KŁOSOWSKI
Sekretarz Redakcji „Wszystko Co Najważniejsze”


Jan ŚLIWA
Wielki reset 

Jan ŚLIWA: Wielki resetWielu obawia się Wielkiego Spisku, który pozwoli możnym tego świata przypieczętować swoją dominację nad prostym ludem. Niektóre z tych wizji brzmią szaleńczo. Problem w tym, że wiele już widzieliśmy, a historia się nie skończyła. Czemu dziś nie miałby być wprowadzany Nowy Porządek Świata?


Prof. Mauro GUILLÉN
Trendy, które ukształtują świat w 2030 roku 

Prof. Mauro GUILLÉN: Trendy, które ukształtują świat w 2030 rokuZanim się zorientujemy, w większości krajów będzie więcej dziadków niż wnuków. Rynki klasy średniej w Azji będą łącznie większe niż w Stanach Zjednoczonych i Europie razem wziętych. Kobiety będą posiadać więcej majątku niż mężczyźni.


Prof. Michael IGNATIEFF
Podział nie jest problemem. Problemem są przemoc i nienawiść 

Prof. Michael IGNATIEFF: Podział nie jest problemem. Problemem są przemoc i nienawiśćKoncept, że nasz świat polityki jest podzielony, ponieważ jesteśmy bardziej podzieleni, niż byliśmy wcześniej, wydaje mi się fałszywy. To, co się dzieje, to wyłanianie się stylu politycznego, który nie jest lojalny wobec instytucji, nie ma szacunku dla faktów i nie ponosi odpowiedzialności nawet przed swoimi zwolennikami.


Marek BRZEZIŃSKI
Poczucie więzi czy odrębności? 

Marek BRZEZIŃSKI: Poczucie więzi czy odrębności?Epidemia udowodniła, że w trudnych czasach, takich jak obecne, Francuzi się jednoczą. Wtedy nie ma mowy o jakichś „nieuczesanych”, jak pisał Lec, odruchach. Doskonale rozumieją, że noszenie maseczek, utrzymywanie dystansu leży nie tylko w ich interesie, ale i w interesie społecznym. Z bólem serca, ale pogodzili się z tym, że nie można odwiedzać swoich bliskich w domach seniorów. Dla dobra pensjonariuszy. Chowają do kieszeni swoje emocje i żal, ale wiedzą, w imię czego to robią.


Już jest nr 25 miesięcznika „Wszystko Co Najważniejsze” – w EMPIKach, księgarniach i w internetowym Sklepie Idei

Już jest nr 25 miesięcznika "Wszystko Co Najważniejsze" - w EMPIKach, księgarniach i w internetowym Sklepie IdeiBruno RETAILLEAU, Jan ROKITA, Ludwik DORN, prof. Massimo PIGLIUCCI, Bogdan ZDROJEWSKI, Jadwiga EMILEWICZ, Ryszard BUGAJ, Prof. Michel WIEVIORKA, prof. Renato CRISTIN, Laszlo TROCSANYI, Beata DASZYŃSKA-MUZYCZKA, Mateusz MORAWIECKI, Jarosław SZAREK, prof. Zdzisław KRASNODĘBSKI, prof. Francois HARTOG, Imre MOLNAR, prof. Jeff JARVIS, Katarzyna i Andrzej ZYBERTOWICZOWIE, prof Remy BRAGUE w najnowszym wydaniu “Wszystko Co Najważniejsze”, nr 25.


Prof. George WEIGEL
Następny papież. Urząd Piotra i misja Kościoła 

Prof. George WEIGEL: Następny papież. Urząd Piotra i misja KościołaRóżne formy konsumeryzmu obiecywały zadowolenie płynące z korzystania z obfitych dóbr materialnych. Czy zdobycie tego zadowolenia, jakkolwiek realne mogłoby być, zaspokoiło najgłębsze tęsknoty ludzkiego serca?


Prof. Pablo PÉREZ-LÓPEZ
Dlaczego odchodzenie od religii przebiega tak szybko?
Presja na chrześcijańską tożsamość Hiszpanii 

Prof. Pablo PÉREZ-LÓPEZ: Dlaczego odchodzenie od religii przebiega tak szybko? Presja na chrześcijańską tożsamość Hiszpanii„Zło to nie jest nadmierna demokracja, nadmierna brzydota, nadmierna anarchia. Jest to standaryzacja na podstawie niskiego standardu” – ostrzegał już w 1927 r. G.K. Chesterton. To doskonałe podsumowanie tego, co wydarzyło się w Hiszpanii.


Albert R. MOHLER
Epoka zeświecczenia. Nadchodzi burza sekularyzmu 

Albert R. MOHLER: Epoka zeświecczenia. Nadchodzi burza sekularyzmuKulturowe formy chrześcijaństwa w większości uległy dechrystianizacji oraz przytłumieniu, a samo chrześcijaństwo zanika szybko. Dziś dołączenie do zgromadzenia wiernych zdefiniowanego przez biblijną prawdę nie wiąże się ze zdobyciem jakiegokolwiek kapitału społecznego.


Prof. Stephen BULLIVANT
Walka z pandemią to innowacja przyniesiona przez chrześcijan 

Prof. Stephen BULLIVANT: Walka z pandemią to innowacja przyniesiona przez chrześcijanPrawdziwie chrześcijańskie wartości od dawna są zakorzenione w myśli Zachodu, lecz same społeczeństwa zachodnie często są już daleko od swoich założycielskich ideałów. Najbardziej jest to widoczne w kwestiach ochrony życia.STRATEGIE


Benoît HAMON
Pandemia COVID-19 zwiększa presję na wprowadzenie gwarantowanego dochodu podstawowego 

Benoît HAMON: Pandemia COVID-19 zwiększa presję na wprowadzenie gwarantowanego dochodu podstawowego

W ogólnym marazmie wywołanym pandemią i zbiorową kwarantanną w wielu krajach zaczęto dyskutować o sposobach kompensacji pracownikom utraconych dochodów. Zupełnie naturalnie powróciła więc idea dochodu podstawowego.


Prof. Konrad TRZONKOWSKI: Polski "skok w nadprzestrzeń". Next Generation EU Fund

Prof. Konrad TRZONKOWSKI
Polski „skok w nadprzestrzeń”.
Next Generation EU Fund 

Ángel GURRÍA: Polska wyjdzie z kryzysu związanego z pandemią z mniejszą liczbą blizn niż wiele innych krajów. Gospodarka Polski w 2020 r. w analizie OECD

Ángel GURRÍA
Polska wyjdzie z kryzysu związanego z pandemią z mniejszą liczbą blizn niż wiele innych krajów.
Gospodarka Polski w 2020 r. w analizie OECD 

Elisabeth de CASTEX: Roboty-zabójcy a moralność i godność człowieka

Elisabeth de CASTEX
Roboty-zabójcy a moralność i godność człowieka 


PIĘKNO NAUKI


Prof. Michał KLEIBER
Edukacja, nauka, kultura. Klucze do przyszłości 

Prof. Michał KLEIBER: Edukacja, nauka, kultura. Klucze do przyszłościŚwiadomość paradygmatu współczesnej nauki i jej osiągnięć stała się istotnym elementem polityki. Nadanie temu stwierdzeniu praktycznego wymiaru jest jednym z wielkich zadań dojrzałej, prawdziwie prorozwojowej polityki państwa.


Marcin BALICKI: Osiągnąć kompetencje przyszłości

Marcin BALICKI
Osiągnąć kompetencje przyszłości 

Michał KURTYKA: Solidarność i ekologia

Michał KURTYKA
Solidarność i ekologia POLSKA WŁAŚNIE


Prof. Ryszard SZARFENBERG
Państwo opiekuńcze wzmacnia rodziny 

Prof. Ryszard SZARFENBERG: Państwo opiekuńcze wzmacnia rodzinyO ile w przeszłości widziano ubóstwo jako nieuniknione i użyteczne społecznie, teraz dominuje przekonanie, że ubóstwo jest złem społecznym, może zostać wyeliminowane, a polityka społeczna może w tym pomóc.


Jan ROKITA
Zeszyty Kaczyńskiego 

Jan ROKITA: Zeszyty KaczyńskiegoNawet najbardziej propaństwowa partia i premier wizjoner, potrafiący – jak w szachach – planować dziesięć ruchów do przodu, nie wyleczy tej okropnej choroby, jaką jest strategiczna impotencja państwa polskiego.


KSIĘGARNIAo. Maciej ZIEBA OP
Nie potrzeba pomników z kamienia.
10 lekcji Jana Pawła II 

O.Maciej ZIEBA OP: Nie potrzeba pomników z kamienia. 10 lekcji Jana Pawła IIBez mądrego, opartego na faktach, przekazywania wiedzy o pontyfikacie Jana Pawła II fałszywe klisze z czasem zapełnią mózgi kolejnej generacji wchodzących w dorosłość obywateli III RP.


Tomasz OKRASKA: W pogoni za smokiem. Indie wobec Chińskiej Republiki Ludowej

Tomasz OKRASKA
W pogoni za smokiem.
Indie wobec Chińskiej Republiki Ludowej 

Rana FOROOHAR: Big Tech był nadzieją. Stał się zagrożeniem

Rana FOROOHAR
Big Tech był nadzieją. Stał się zagrożeniem 

Papież FRANCISZEK: Powróćmy do marzeń. Droga do lepszej przyszłości

Papież FRANCISZEK
Powróćmy do marzeń. Droga do lepszej przyszłości 

Craig SYMONDS: Losy II wojny światowej rozstrzygnęły się na morzu

Craig SYMONDS
Losy II wojny światowej rozstrzygnęły się na morzu MULTILANGUAGE


Bernard GUETTA: Comunismo era indefensível 

Bernard GUETTA: Comunismo era indefensível

Prof. Zdzisław KRASNODĘBSKI: Une tentation impériale européenne 

Prof. Zdzisław KRASNODĘBSKI: Une tentation impériale européennePODCASTY


słuchawki (Obiekty - Muzyka)o. Maciej ZIĘBA OP: Czy zagraża nam Sztuczna Inteligencja?

Eryk MISTEWICZ: Nous étions et nous sommes en Europe. Nous n’allons nulle part


PÉPITES

Jak powstaje Wszystko co Najważniejsze? 

Jak powstaje Wszystko co Najważniejsze?

Chcemy być jeszcze bliżej Czytelników.
Bezpłatna aplikacja na smartfony i tablety 

Chcemy być jeszcze bliżej Czytelników. Bezpłatna aplikacja na smartfony i tablety

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać

Reklama