chart-1905225

Tarcza Finansowa PFR działa sprawnie – pierwsze liczby

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Już blisko 16 tys. firm z MSP z przyznanymi subwencjami na 3,5 mld zł z Tarczy Finansowej PFR.

„Wszystko online, w ledwie 4 doby od uruchomienia programu. Dziś do firm idzie 1,95 mld zł. Wpieramy sól polskiej gospodarki” – poinformował Bartosz Marczuk, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

Wcześniej Paweł Borys, prezes PFR, informował: „TarczaFinansowaPFR nie miała weekendu majowego. Kolejnych 6,5 tys przedsiębiorstw otrzymało subwencje finansowe na kwotę 1,4 mld zł”.

Od środy koronasubwencje otrzymało już 15,7 tys firm na kwotę 3,5 mld zł. Te przedsiębiorstwa zatrudniają 250 tys pracowników.

Zwrot „Tarcza antykryzysowa PFR” jest dziś jednym z najczęściej wyszukiwanym zwrotów w polskim internecie. Tarcza Finansowa PFR dla firm i pracowników jest programem wsparcia o wartości 100 mld zł skierowanym do mikrofirm (zatrudniających co najmniej 1 pracownika) oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Jego celem jest ochrona rynku pracy i zapewnienie firmom płynności finansowej w okresie poważnych zakłóceń w gospodarce. Program skierowany jest do około 670 tys. polskich przedsiębiorców. Ma pomóc im powrócić na ścieżkę wzrostu po zamrożeniu gospodarki w czasie walki z koronawirusem. Bliższe informacje: https://pfrsa.pl/tarcza-finansowa-pfr.html

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać