14086693619_1d5641df7d_b

Szczyt Unia Europejska – Ukraina w Kijowie

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Przywódcy Unii Europejskiej i ukraińscy urzędnicy spotkali się na 24. szczycie UE-Ukraina w Kijowie. 

W planie szczytu m.in. spotkanie przewodniczącego Rady Europejskiej Charlesa Michela i szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. „Będziemy wspierać Ukrainę na każdym etapie jej drogi do Unii Europejskiej” – napisał na Twitterze Charles Michel. Z kolei agencja Ukrinform informuje, że w piątek Josep Borrell, szef dyplomacji Unii Europejskiej, spotkał się pod Kijowem z ukraińskimi. Tego dnia alarmy przeciwlotnicze zabrzmiały w całej Ukrainie.

Szefowa KE przyleciała do Kijowa razem z 15-osobową delegacją komisarzy. Wśród nich są m.in. szef unijnej dyplomacji Josep Borell, dwaj wiceprzewodniczący KE Valdis Dombrovskis i Marosz Szefczovicz, komisarz ds. gospodarki Paolo Gentiloni, a także komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski. To pierwszy szczyt UE-Ukraina od początku rosyjskiej inwazji, ale i pierwszy od momentu przyznania Ukrainie przez Radę Europejską statusu kraju kandydującego.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać