injection-5722329_1920

Szczepionka AstraZeneca tylko dla osób między 18 a 60 r.ż.

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
W poniedziałek wieczorem Rada Medyczna przedłożyła rekomendacje dotyczącą wykorzystania szczepionki firmy AstraZeneca. Na jej podstawie podjęta została decyzja, że w Polsce ta szczepionka będzie wykorzystywana dla osób między 18 a 60 rokiem życia – poinformował we wtorek podczas konferencji prasowej szef KPRM Michał DWORCZYK.

– W konsekwencji również Rada zarekomendowała, żeby rozpocząć w Polsce szczepienie grupy 1C, tzn. nauczycieli. W pierwszej kolejności tych, którzy uczą w klasach I-III, czy nauczycieli przedszkolnych. Do tego projektu szczepień rozpoczęliśmy od wczoraj przygotowanie – powiedział Michał Dworczyk.

W przyszłym tygodniu spodziewana jest pierwsza dostawa remediów od firmy AstraZeneca. – Również w przyszłym tygodniu chcielibyśmy rozpocząć szczepienia nauczycieli – powiedział Dworczyk. Szczegółowe informacje w tej sprawie mają zostać przekazane w czwartek. Dworczyk przekazał także, że dla wszystkich nauczycieli i pozostałych seniorów powyżej 60. roku życia rekomendowana jest szczepionka firmy Pfizer lub Moderna.

W piątek Europejska Agencja Leków dopuściła na rynek UE szczepionkę koncernu AstraZeneca. Jak wynika z charakterystyki tej szczepionki, podaje się ją osobom w wieku 18 lat i starszym. Jednak obecnie istnieją ograniczone dane o skuteczności szczepionki u osób w wieku 55 lat i starszych.

Źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać