EgV8eHLXkAEJUhp

Spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami ugrupowań parlamentarnych ws. Białorusi

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Po godz. 12:00 rozpoczęło się spotkanie szefa rządu Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami ugrupowań parlamentarnych zasiadających w polskim Sejmie.

Na spotkaniu pojawili się przedstawiciele wszystkich klubów i kół parlamentarnych. Klub PiS reprezentuje wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki i Senatu Marek Pęk. Klub Koalicji Obywatelskiej reprezentują Paweł Kowal, Andrzej Halicki, Paweł Zalewski, Adam Szłapka i Dariusz Joński. Lewicę Robert Biedroń (przewodniczący delegacji europarlamentu ds. relacji z Białorusią), Maciej Konieczny i Andrzej Szejna. Klub Koalicja Polska – PSL – Kukiz15 reprezentowany jest przez Marka Sawickiego, Jacka Protasiewicza i Pawła Szramka; w imieniu Konfederacji na spotkaniu pojawili się Jakub Kulesza, Janusz Korwin-Mikke, Robert Winnicki i Grzegorz Braun.

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk poinformował PAP, że podczas spotkania przedstawione zostaną działania rządu oraz omówione scenariusze dalszego rozwoju sytuacji na Białorusi.

Od wyborów prezydenckich 9 sierpnia na Białorusi trwają protesty i demonstracje społeczne, a szereg państw na świecie nie uznało wyniku wyborów. Podczas protestów co najmniej trzy osoby zginęły, 200 zostało rannych, kilkadziesiąt zaginęło, a blisko 7 tys. osób tymczasowo zatrzymano, wielu pobito.

Źródło: PAP
foto: Adam Guz/KPRM

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać