krakow-suburb-4931014_1280

Spotkanie marszałka Szymona Hołowni z prezydentem Andrzejem Dudą

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
W piątek o godzinie 11 marszałek sejmu Szymon Hołownia spotkał się w Pałacu Prezydenckim z prezydentem Andrzejem Dudą. Podczas konferencji, tuż po spotkaniu marszałek przekazał, że w rozmowie z głową państwa poruszono wiele wątków. Rozmowa trwała półtorej godziny.

„Prezydent zapewnił, że będzie przestrzegał wszystkich konstytucyjnych terminów związanych z formowaniem się w Polsce nowego rządu i że wszystkie czynności, które w związku z tym konstytucja przewiduje dla prezydenta Rzeczpospolitej, będzie wykonywał bez żadnej zwłoki i że te procesy będą biegły szybko, sprawnie, z poczuciem odpowiedzialności za państwo” – mówił podczas konferencji marszałek sejmu. Podczas spotkania poruszono także kwestie polityki międzynarodowej.

Szefowa kancelarii prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych przekazała za pośrednictwem portalu X, że spotkanie przebiegało w życzliwej atmosferze, a prezydent podkreślił pełną gotowość do współpracy z nowo wybranym parlamentem w najważniejszych dla Polski sprawach.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać