E_5UUhqVgAMBd14

Senegalski magazyn „Le Soleil” publikuje artykuł prezesa IPN, pt. „Polska. Jej drugie imię to Historia”

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
„Opowiadamy Polskę światu” to projekt promocji polskiej historii zainicjowany przez Instytut Nowych Mediów. Jego kolejna edycja organizowana w rocznicę agresji ZSRR na Polskę 17 września 1939 r. realizowana jest przy wsparciu Instytutu Pamięci Narodowej, Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Polskiej Agencji Prasowej.

„Chcemy, abyście poznali niezwykłą historię Polski, bo Polska jest nie tylko jednym z najbardziej doświadczonych historią państw na świecie, ale czerpie z tego siłę do walki o najbardziej uniwersalną ludzką wartość – wolność” – to przesłanie Karola Nawrockiego, prezesa IPN, którego artykuł ukazał się na łamach wydania papierowego senegalskiego magazynu „Le Soleil”

Artykuł w wersji polskiej, angielskiej, włoskiej, hiszpańskiej i francuskiej można również przeczytać na łamach magazynu „Wszystko Co Najważniejsze”: https://wszystkoconajwazniejsze.pl/17-wrzesnia/

Wcześniejsze edycje “Opowiadamy Polskę światu” związane były z rocznicami wybuchu II wojny światowej, wyzwolenia obozu w Auschwitz, Bitwy Warszawskiej, Grudnia’70 czy urodzin św. Jana Pawła II. Ponad miliard zasięgu miały teksty na 40-lecie “Solidarności” opublikowane w 38 krajach. Artykuły z okazji 230. rocznicy Konstytucji 3 Maja opublikowały tytuły w 62 krajach, w 22 językach.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać

Reklama