EwRTr72WEAMHhkA

Rząd zapowiada kolejne wsparcie dla firm

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Zmagamy się z 3. falą epidemii, która jest bardzo groźna dla życia, zdrowia i dla gospodarki, dla utrzymania i ochrony miejsc pracy. Dlatego podjąłem decyzję, że w marcu będziemy kontynuować nasz program wsparcia dla najbardziej zagrożonych branż – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w piątek 12 marca.
Reklama

W marcu rząd przeznaczy kolejne 4,5 mld zł na wsparcie dla firm, dodatkowo umorzy zwrot pomocy z zeszłego roku dla około 50 rodzajów działalności.

Podjąłem decyzję, że w marcu będziemy kontynuować program wsparcia” – zaznaczył Morawiecki podczas wizyty w firmie Sigma w Jastkowie. – Program wsparcia dla najbardziej zagrożonych branż to 4,5 mld zł na ochronę miejsc pracy. To ok. miliona zł na zwolnienia ze składek ZUS, ok. 0,5 mln zł na postojowe i to też środki na utrzymanie miejsc pracy. Morawiecki ogłosił też, że „wszystkie pieniądze, które w zeszłym roku były przeznaczone na ratowanie miejsc pracy będą mogły być pozostawione w firmach, nie będą musiały być zwracane.” – podkreślił szef rządu.

Premier RP powiedział, że wobec szalejącej trzeciej fali pandemii trzeba przeznaczyć nowe środki na wsparcie nowych miejsc pracy, na ratowanie polskich przedsiębiorców. Mateusz Morawiecki dodał także, że ma nadzieję iż wiosną lub późniejszą wiosną br. „będą coraz lepsze wiadomości również z tego frontu epidemicznego”.

– Tym najbardziej poturbowanym branżą musimy dalej pomagać. I dlatego na marzec zdecydowałem o przeznaczeniu kolejnych wielu mld zł na wsparcie dla tych branż, którym naprawdę bardzo, bardzo jest ciężko – powiedział Morawiecki.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać

Reklama