Reklama
Reklama
Ey6_d1BXMAA4wEB

Rząd przedłuża restrykcje. Powodem zwiększona liczba zakażeń

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Rząd pojął decyzję o przedłużeniu obostrzeń do 25 kwietnia, wyjątkiem będą hotele. Nowe decyzje objęły też żłobki i przedszkola oraz sport na świeżym powietrzu.
Reklama

Zmienione zasady restrykcji

Minister Zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej  w środę 14 kwietnia przedstawił nowe zasady dotyczące organizacji restrykcji epidemicznych. Szef resortu zdrowia zaznaczył, że zwiększa się dzienna liczba zachorowań na COVID-19. Tylko w ciągu ostatniej doby resort zdrowia potwierdził 21 283 nowych przypadków koronawirusa. Zmarły 803 kolejne osoby – to dobowy rekord zgonów od początku pandemii.

Wśród powodów zwiększonej liczby przypadków zachorowań na COVID-19 minister wymienił m.in. mobilność społeczną podczas świątecznego weekendu. Nowe decyzje dotyczące restrykcji mają na celu zminimalizowanie obciążenia infrastruktury szpitalnej. W szpitalach przebywa obecnie 33 906 pacjentów z COVID-19, z czego 3457 wymaga wspomagania respiratorowego.

Minister zdrowia poinformował, że obostrzenia zostaną przedłużone o tydzień, do 25 kwietnia. Restrykcje dot. hoteli zostają przedłużone o 2 tygodnie, do 3 maja. Jak podkreślił Niedzielski, aby: „nie było dylematów związanych z podejmowaniem decyzji co do majówki”. Zdaniem szefa resortu zdrowia „mniej więcej w perspektywie ponad tygodnia mamy stabilizujący się trend”. Jak podkreślił: ta stabilizacja obłożenia łóżek i respiratorów jest na bardzo wysokim poziomie. To w tej chwili jest główną przesłanką do tego, że podjęliśmy decyzję o przedłużeniu obowiązywania restrykcji o tydzień. To przedłużenie obowiązywania restrykcji o tydzień ma jeden wyjątek. Ten wyjątek dotyczy przedszkoli i żłobków, czyli już od najbliższego poniedziałku dzieci będą mogły wrócić do przedszkoli i żłobków – poinformował.

Rząd zdecydował się też na przywrócenie możliwości uprawiania sportu na otwartym powietrzu. – Dopuścimy rozgrywki młodzieżowe, dopuścimy również współzawodnictwo, zajęcia w ramach sportu zawodowego, również na obiektach sportowych na świeżym powietrzu w grupie do 25 osób będzie można prowadzić aktywności fizyczne” – informuje Niedzielski

Według ministra Niedzielskiego – Apogeum fali III, jeśli chodzi o liczbę zachorowań mieliśmy w poprzednich tygodniach, teraz ta fala przetacza się przez szpitale. Ponadto Minister podkreśla, że regionalizacja obostrzeń jest wręcz pewna i jeżeli liczba zakażeń w województwach spadnie do poniżej 30 na 100 tysięcy, rząd będzie podejmował działania w tym kierunku.

Oprac. KR

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać

Reklama
Reklama