48378214596_9300ac4d2e_c

RPA: Minister Zdrowia i jego żona z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Minister zdrowia RPA Zweli Mkhize i jego żona mają pozytywny wynik testu na Covid-19

Minister zdrowia RPA dr Zweli Mkhize i jego żona uzyskali pozytywny wynik testu na koronawirusa (Covid-19), poinformowało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia RPA. – Chciałbym poinformować opinię publiczną, że dziś po południu [w niedzielę] moja żona, dr May Mkhize i ja uzyskaliśmy pozytywny wynik testu na obecność Covid-19 – napisał Mkhize w oświadczeniu. – Cokolwiek robimy i gdziekolwiek się udamy, musimy pamiętać, że istnieje ryzyko drugiej fali. Wirus ten rozprzestrzenia się dizęki mobilności społecznej, ruchowi i kontaktom międzyludzkim. Dlatego wszyscy musimy odegrać swoją rolę. Musimy chronić siebie i tych, których kochamy.

Zapytany o plany na czas kwarantrany, minister potwierdził że czuje się dobrze. – Wykorzystam ten okres kwarantanny, aby odpocząć i nabrać sił, ponieważ nasze zadanie poprawy usług zdrowotnych w naszym kraju i życia naszych ludzi, nawet po Covid-19, pozostaje niezwykle ważne – powiedział dr Mkhize.

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia RPA zgłosiło łącznie 703 793 potwierdzonych przypadków Covid-19 w Afryce Południowej, 1 662 nowe przypadki.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać