international-5319462_1920

Rozpoczęto 76. sesję Zgromadzenia Ogólnego ONZ

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Podczas trwającego tydzień Zgomadzenia Ogólnego ONZ dyplomaci będą debatować m.in. nad światową dystrybucją szczepionek, wycofaniem wojsk z Afganistanu, napięciami z Iranem i Koreą Północną oraz rosnącą rywalizacją między USA a Chinami.

Na Zgromadzenie Ogólne ONZ przybyło ponad 100 dyplomatów, podczas gdy pozostali członkowie zgromadzenia będą uczestniczyć w debacie online. W Nowym Jorku zjawił się także prezydent Duda, który w swoim wystąpieniu chce poruszyć kwestie pandemii, jak i przestrzegania prawa międzynarodowego, bezpieczeństwa środkowo-wschodniej Europy oraz sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

Prezydent Duda ma spotkać się na miejscu m.in. z prezydentem Brazylii – Jairem Bolsonaro, prezydentem Mołdawii Maią Sandu, prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, premierem Gruzji Iraklim Garibaszwilim oraz z prezydentami Estonii, Łotwy i Litwy. Tematami rozmów będą m.in. bezpieczeństwo naszej części Europy oraz sytuacja na granicy z Białorusią.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać

Reklama