IMG_7654

Rozpoczął się Kongres Polska Wielki Projekt pod hasłem „Nowe Pokolenie”

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
O 11:30, 9 października rozpoczął się Kongres Polska Wielki Projekt. Oficjalnego otwarcia wydarzenia dokonał prof. Zdzisław Krasnodębski, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego i przewodniczącego Kapituły Nagrody im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, która jest przyznawana corocznie podczas Kongresu.

Na tematy związane z najważniejszymi wyzwaniami dla Polski i Europy debatować będą politycy, intelektualiści, historycy, ekonomiści i eksperci z wielu innych dziedzin. Tegoroczny Kongres rozpoczyna debata pt. Cyfrowa przyszłość – czy świetlana? z udziałem Jacka Dukaja, Andrzeja Zybertowicza, Justyny Orłowskiej, Michała Lorenca i Jarosława Królewskiego. Przewidziano także panele dyskusyjne o kulturze, ekologii, wolności, roli rodziny czy o nowoczesnych miastach.

W niedzielę (11.10) wręczona zostanie Nagroda im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, a w sobotę w czasie Kongresu wręczony będzie także Medal „Odwaga i Wiarygodność” za działanie na rzecz wizerunku Polski i Polaków na świecie.

W tym roku ze względu na pandemię wydarzenie odbywa się w trybie hybrydowym. Relację online można śledzić na stronie Kongresu Polska Wielki Projekt oraz na portalu YouTube.

Transmisja LIVE

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać