KPRM

Rodzinny kapitał opiekuńczy programu „Nowy Ład” będzie obowiązywał od 1 stycznia 2022 roku

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Dzisiaj (14.07.2021) w Kaliszu odbywa się rodzinny piknik. Premier Mateusz Morawiecki wraz z minister rodziny i polityki społecznej, Marleną Maląg opowiedzieli na nim o projektach, jakie w ramach Polskiego Ładu mają wesprzeć polskie rodziny i dzieci.

Przepisy o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym będą obowiązywały od 1 stycznia 2022 r. Już w pierwszym roku wsparciem zostanie objętych około 410 tysięcy dzieci. Jak pisze premier we wpisie na Facebook’u: „to one są przyszłością narodu, a polityka prorodzinna jest znakiem firmowym rządu Prawo i Sprawiedliwość, dlatego jednym z naszych założeń jest wprowadzenie Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego. To 12 tysięcy złotych na drugie i każde kolejne dziecko.”

W ramach programu MaluchPlus zwiększona zostanie liczba miejsc w żłobkach, nastąpi również ułatwienie pracy zawodowej matkom: „zrobimy wszystko, by w Polsce rodzenie i wychowanie dzieci było jak najlepiej wspierane przez państwo” – mówił premier.

Podczas pikniku padały pytania, dlaczego rząd chce szczepić dzieci. Odpowiedź brzmi następująco: „COVID-19 to wielka tragedia, a chyba wszyscy z mojego pokolenia pamiętają, że szczepienie dzieci to było coś normalnego i nie budzącego kontrowersji. Szczepienia to wielkie osiągniecie nauki i medycyny, z którego trzeba korzystać. Jeżeli wszystkie najważniejsze agencje lekowe potwierdzą, że można szczepić dzieci powyżej 12 roku życia, to dopuścimy taką możliwość, żeby przerwać kolejne fale pandemii.”

Zdaniem premiera, ostatnie pięć lat to był dobry czas dla polskich rodzin, a Polski Ład spowoduje, że kolejne lata będą jeszcze lepsze.

Źródło: Facebook
foto: Fot. KPRM/Adam Guz

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać