ErnoytkXEAYMQmC

Rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 została wznowiona. Michał Dworczyk: w pierwszym pełnym tygodniu po Świętach osiągniemy prędkość miliona szczepień tygodniowo

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Podczas konferencji prasowej w piątek 2 kwietnia szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk poinformował o wznowieniu rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19.
Reklama

– Wczoraj mieliśmy problem z systemem rejestracji, dlatego jego działanie zostało w części zawieszone; raz jeszcze chciałbym za to przeprosić; udało się przed północą uruchomić system i wszystkie kanały rejestracji w tej chwili działają – powiedział w piątek Michał Dworczyk.

Pełnomocnik rządu ds. szczepień zapewnił także, że ruszyła również możliwość rejestrowania się dla osób, które zadeklarowały, za pomocą formularza elektronicznego w styczniu, lutym lub marcu, gotowość zaszczepienia się. „Chodzi o osoby pomiędzy 40 a 59 rokiem życia (…) Ta grupa to około 680 tys. osób”. Michał Dworczyk poinformował także, że „Mamy stukrotnie zwiększoną do codziennego, zwykłego ruchu, stukrotnie zwiększone obciążenie profilu zaufanego” – powiedział. „Na sekundę próbuję się logować około 500 osób (…) Prosimy o to, żeby korzystać z tych trzech kanałów: całodobowa i bezpłatna infolinia 989, e-rejestracja przez stronę pacjent.gov.pl tudzież wiadomość SMS o treści SZCZEPIMYSIE na nr 880 333 333 – podał szef KPRM.

Michał Dworczyk zapowiedział także, że w pierwszym pełnym tygodniu po świętach, czyli między 12 a 18 kwietnia osiągniemy prędkość miliona szczepień tygodniowo. Także premier Mateusz Morawiecki poinformował w piątek, że zaszczepiono już ponad 4 miliony osób powyżej 61 roku życia.  Z danych kancelarii premiera wynika ponadto, że 66 proc. osób z grupy 70+ jest zaszczepionych lub zarejestrowanych na szczepienia; spośród 69-latków odsetek ten wynosi 53 proc., a wśród 60-latków – 21 proc.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać

Reklama