01__Andrzej_Agata_Duda_przylot_Mongolia_20230424_MB2_1137

Prezydent Andrzej DUDA z wizytą w Mongolii

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Prezydent Andrzej DUDA z Małżonką Agatą KORNHAUSER–DUDĄ przybyli do Mongolii. W Ułan Bator Prezydent RP będzie rozmawiał m.in. na temat rozwoju współpracy gospodarczej, a także sytuacji bezpieczeństwa na świecie. Z uwzględnieniem rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Wizyta pary prezydenckiej potrwa do środy.

„To wizyta planowana od dawna. Mongolia, choć jest państwem geograficznie dość odległym, ma istotne położenie geopolityczne, granicząc z Rosją i Chinami – podkreśla szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Marcin PRZYDACZ.

Przypomnijmy, że do tej pory w głosowaniach rezolucji ONZ, które potępiają Rosję za jej agresję na Ukrainę, Mongolia wstrzymywała się od głosu. Polski prezydent podczas wizyty chce przekazać polskie argumenty sprzeciwu, wobec rosyjskiej inwazji. „Z całą pewnością Prezydent Andrzej DUDA będzie przedstawiał wszystkie argumenty przemawiające za tym, aby wspierać walczącą w swojej obronie Ukrainę, a jednocześnie wywierać możliwie szeroki nacisk na stronę rosyjską, aby zaprzestała bezsensownej agresji” – informuje Marcin PRZYDACZ.

Poza oficjalnymi rozmowami, prezydentów czeka również rozmowa w „cztery oczy”. Następnie prezydent DUDA spotka się z premierem Mongolii Luvsanamsrainem Oyun–Erdenem. W planie jest także wizyta prezydenta RP i jego małżonki na Państwowym Uniwersytecie Mongolskim. Jak informują przedstawiciele kancelarii prezydenta zostanie tam nadany prezydentowi RP tytułu doktora honoris causa w dziedzinie prawa .

 

foto: Marek Borawski/ KPRP

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać